RSS
czwartek, 11 sierpnia 2016

 

Londyn. Postanowliśmy przyjechać wieczorem i przenocować zamiast wozić się autobusem w dwie strony jednego dnia. W podróży Larson, ale nie najlepiej mi się czytało przez migające cienie. Potem całkiem ciekawie smaczna i w przyzwoitej cenie kolacja w turecko-arabskiej knajpce na Belgravii a zamiast deseru krótka przechadzka wzdłuż Tamizy.

 

 

wtorek, 09 sierpnia 2016

 

Dwójka polskich sztangistów przyłapanych na dopingu opuszcza Rio. Nazwisk tych panów nie warto już wymieniać.

 

 

Nowa książka w Trójce. Tym razem Biel. Notatki z Afryki Marcina Kydryńskiego. To bardzo dobra odmiana po napuszonej i egzaltowanej autobiografii prawicowego publicysty Wildsteina. 

 


 

Powoli rozkręca się Millenium. Bardzo powoli nawet, ale za to potem wciąga po uszy i już czytać nie mogłem przestać. Rozumiem Severskiego i jego zachwyt nad trylogią. Rozumiem jednak też decyzję sprzed lat pewnego wydawnictwa, a o czym mówiła jego szefowa w jednym z wywiadów, które nie zdecydowało się przed laty na zakup praw. Najpewniej decyzję podjęto po lekturze pierwszych stron albo jedynie pobieżnym przekartkowaniu całości. Dzięki temu rynkowi konkurenci zarobili dodatkowych parę złotych. Niestety to kolejna książka, której wersja elektroniczna nie grzeszy dbałością. Trochę szkoda.

 


 

Olimpijska karuzela w Rio ruszyła. Na początek brąz w kolarskim wyścigu szosowym. Jak mało kiedy ekscytującym niezwykle z dramatycznymi zwrotami akcji. Nawet nie spodziewałem się, że z takim zaangażowaniem można oglądać jak inni jeżdżą na rowerach.

 


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 187