RSS
czwartek, 06 kwietnia 2017

 

Ćwierćfinał piłkarskiej Ligii Mistrzów Bayern - Real zapowiada się pysznie. Przedwczesny finał albo wisienka na torcie co oznacza, \ze emocji zabraknąć nie powinno. Zresztą wcześniej już też się sporo działo. To co PSG zrobiło z Barceloną w pierwszym meczu poprzedniej rundy podziwiałem szczerze i nie miałem żadnej wątpliwości, która z tych dwóch drużyn awansuje do czołowej ósemki rozgrywek. Natomiast to co sami zawodnicy PSG zrobili z sobą w meczu rewanżowym... do dziś ze zdziwienia wyjść nie potrafię choć trochę meczy w życiu już widziałem. A do tego sensacyjnie dość, jakby nie patrzeć, Monaco odrobiło dwubramkową stratę z pierwszego meczu z manchesterskim City. 

 


 

Skoro tak dobrze czytało mi się Trylogię rzymską Harrisa to z rozpędu otworzyłem kolejną: Szpieg i Oficer. Sprawa Dreyfusa z przełomu poprzednich stuleci w powieści współczesnej. Pomimo, że zakończenie afery, która wstrząsnęła i podzieliła ówczesną Francję jest znane od ponad stu lat, to czyta się wyśmienicie.

 


środa, 05 kwietnia 2017

 

Wojciech Młynarski nie żyje. Był czas gdy kaseta z jego piosenkami nie opuszczała kieszeni magnetofonu. A Niedzieli na Głównym mogłem słuchać bez przerwy.

 


 

Prawy i sprawiedliwy minister ochrony środowiska oprócz wszystkich innych rzeczy, które robiąc udowadnia, że o ochronie środowiska pojęcie ma słabe, jest także myśliwym. Do tego stopnia polubił on ponoć strzelanie do zwierząt, że jego podwładni organizują dla niego nawet specjalne polowania. Na bażanty na przykład. A żeby łatwiej ministrowi było znaleźć zwierzynę i trafić, to zapolował on ostatnio na bażanty hodowlane. Wypuszczone z klatek przed ministerialnym nosem na chwilę przed strzałami.

 

piątek, 31 marca 2017

 

Świetny Moonlight. Oskar jak najbardziej zasłużony.

 


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 216